بنر و پوستر های تبلیغاتی

بنر و پوستر های تبلیغاتی

بنر و پوستر های تبلیغاتی


کسب و کارها برای معرفی محصول و خدمات خود دست به تبلیغات می زنند.ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی،تابلو روان LED،نصب بیلبوردها و همچنین چاپ بنر،پوستر،تراکت از جمله ابزار های تبلیغاتی مورد استفاده مشاغل گوناگون است.پوستر و بنر هر دو به عنوان یک ابزار تبلیغاتی می باشند که در جامعه ی مدرن امروزی از آن ها به عنوان تبلیغ و گسترش محصولات استفاده می شود. اگرچه هر دو ابزارهای تبلیغاتی هستند اما تفاوت هایی با هم دارند
بنر چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

طراحی بنر تبلیغاتی

 یکی از مهم ترین بخش های طراحی گرافیک محسوب می شود.زیرا شما باید در توان خود از خلاصه ترین کلمات اثر گذارترین تبلیغات را انجام دهید.بنرهای تبلیغاتی می توانند از راه های مختلفی وصل شوند که به شما این امکان را می دهند تا با توجه به محیط از طرح عمودی و یا افقی و یا ایستاده  استفاده نمائید و به زیبایی بصری و تاثیرگذاری پیامتان بیافزایید.
چاپ بنر تبلیغاتی  می‌تواند برای طیف گسترده ای از اهداف مورداستفاده قرار بگیرد.

از چاپ بنر در کجا استفاده کنیم؟
استفاده در همایش‌ها، کنفرانس‌ها و جلسه های  مختلف برای اطلاع‌رسانی و افزایش ارزش برند و یا استفاده برای معرفی محصولات جدید و تبلیغات هر چه مؤثرتر محصولات و کالاهای مورد نظر.

در واقع برای هر رویدادی که شرکت میزبانی و یا در آن شرکت می‌کند، یک چاپ بنر سفارشی می‌تواند به انتشار و انتقال پیام بازاریابی و معرفی محصولات یا خدمات و تبلیغات به شما کمک کند.

بنرها در متریال و جنس، سایز و ابعاد مختلفی می توانند وجود داشته باشند که شما می‌توانید با توجه به نوع مراسم و فضای تعبیه‌شده بهترین انتخاب را داشته باشید.

چاپ بنر در سایز بزرگ برای استفاده در یک اجلاس و یا جشنواره و یک بنر متوسط، برای جلب‌توجه مخاطبان به یک محصول جدید در محل کسب و کار یا فروشگاه شما جهت تبلیغات، ایده آل و خوب است.

بنرها و پوستر ها برای استفاده در فضای داخل و فضای خارج ساخته‌شده‌اند. به‌ آسانی می‌توانید برای تبلیغات در فضای خارجی از بنر باکیفیت و مقاوم در برابر عوامل محیطی استفاده نمایید و برای فضای داخلی از بنری با بافت‌های ریز و ظریف بسته به جنس متریال می تواند متفاوت باشد.
از بنرها علاوه بر تبلیغات در عرصه های دیگر برای اطلاع رسانی عمومی نظیر نمایشگاه های تجاری و شغلی،کنفرانس ها ،اماکن مذهبی،اتحادببه های صنفی برای تحت تاثیر قرار دادن افراد  یا جهت نمایش ضمینه و حوزه ی کاری استفاده می شود.
استفاده از چاپ با کیفیت در بنر تنها عامل جلب مخاطب نیست بلکه وجود یک طراحی خلاقانه و نو تاثیر بسزایی  در جلب توجه مشتری دارد. بنر تبلیغاتی یکی از به صرفه ترین و کارآمد ترین شیوه های تبلیغاتی می باشد که پیام های خود را در قالب و فرمت گرافیک و با شیوه هنری و شمای کلی بنر ارائه می دهد. تمامی متن های به کار رفته در بنر اکثرا جنبه تبلیغاتی دارند و از جملات تاثیر گذار و زیبا در آن ها استفاده می شود. بنرها به جهت تبلیغات طراحی و چاپ  می گردند و پیام های تبلیغاتی خود را در قالب یک طرح هنری و گرافیکی به مخاطب ارائه می نماید. هزینه ای که صرف طراحی و چاپ بنر می شود به مراتب ارزان تر از پو ستر های تبلیغاتی می باشد و همچنین بنر اکثرا جنبه استفاده تبلیغاتی دارد گرچه بهترین و تنها ترین راهکار برای تبلیغ نیست چه بسا این شیوه نیز مزایا و محدودیت های خود را دارد.

بنرها چند دسته اند


۱_بنر هایی با طرح های فرهنگی بمنظور انواع جشنواره های فرهنگی یا یادبود و...
۲_بنر هایی برای مناسبت های مذهبی
۳_بنر های رویدادهای ملی و بین المللی بمنظور آشنایی مخاطل با ضمینه ماری شرکت و راهنمایی آنان
4_بنر هایی که در اتحادیه های صنفی کاربرد دارند بمنظور اطلاع رسانی یا توضیحاتی در مورد ضمینه ی کاری
5_بنرهایی که در کسب و کار کاربرد دارند بمنظور تبلیغات و یا ارئه محصول جدید

بنر در چه انواعی چاپ می شود؟

دو نوع از انواع چاپ بنر تبلیغاتی وجود دارد که
سالونت: جوهرهای سالونت چاپی سریعتر و ارزانتر با کیفیت بالا ارائه میدهند.
اکو سالونت : مزیت جوهرهای اکوسالونت علاوه بر لب خطر بودن کیفیت بالای تصاویر چاپی است و دلیل آن را میتوان در ریز بودن قطرات جوهر افشان شده (پیکو لیتر) دانست.

پوستر چیست و در چه جاهایی از آن استفاده می شود ؟


پوستر نیز  یکی از ابزارهای تبلیغاتی مهم است که معمولا بصورت عمودی طراحی می شود و ابعاد آن باید به گونه ای باشد که از فاصله ی نسبتا کوتاه دیده شود. که از دو بخش تشکیل شده است :بخش طراحی گرافیکی و بخش محتوایی و مطالب درون آن.
برجسته ترین نقش پوستر جذب مخاطب از فاصله ی نسبتا دور به واسطه ی طراحی زیبا و خلاقانه ی خود است یعنی طراحی پوستر بایستی به گونه ای باشد که مخاطب را در نگاه اول به خود جذب کند.متن پوستر معمولا حاوی یک اعلان خبری است.به هر حال از لوین وظایف پوستر می توان به وظیفه ی انتقال اطلاعات را در کوتاه ترین زمان ممکن اشاره کرد.زمانیکه شما میخواهید محصولی را تبلیغ کنید یا خبری را اعلان کنید و هدف شما کلیت مردم است  باید مسیرهای پرترددی را انتخاب کنید که جمعیت زیادی از آن جا عبور میکنند در این شرایط بایستی به جای بنر از پوستر استفاده کنید
پوسترهای معمولی  از نقاشی و نوشته تشکیل شده اند اما پوستر می تواند فقط  یکی از این ها را داشته باشد.
یک پوستر می تواند برای تبلیغات باشد،یا برای تکثیر یک اثر هنری و یا جنبه های آموزشی داشته باشد.
ابعاد طراحی پوستر باید مناسب برای مشاهده از فاصله ی نزدیک باشد.پوسترهای قطع A3برای گردهمایی ها،همایش ها،انواع نمایشگاه ها وهمچنین انواع جشنواره ها و یاد بودها به کار میرود.
مناسب ترین انتخاب برای چاپ با کیفیت مناسب پوستر قطع A3  ،چاپ دیجیتال است هر چند این چاپ کیفیتی متوسط ارئه می دهد برای بدست آوردن نهایت کیفیت اگر تعداد پوستر مورد نیاز کم باشد می توان از جوهر افشان نیز استفاده کرد.
رنگ پوستر: بهتر است در استفاده از رنگ در پوسترها، مفاهیم رنگ ها را نیز در نظر بگیرید. از آنجایی که پوسترها بکی از وسایل تبلیغات هستند، انتخاب رنگها می تواند در تاثیر آن یا موفقیت اطلاع رسانی آن سهم درخورتوجهی داشته باشد. بهتر است بیش از سه رنگ مهم و اصلی، در طرح شما چشم نوازی نکند. یعنی پوستر شما بر پایه سه رنگ که درجه اهمیت آنها نیز با هم یکسان نیست ، طراحی شود.

جالب است بدانید رنگ های گرم به دلیل تاثیری که بروی بیوشیمی بدن می گذارد (افزایش هیجان و ضربان نبض) در پوسترهای خوراکی بیشترین استفاده را دارند و رنگ های سرد به دلیل تاثیر متقابل آن با رنگ های گرم، احساس آرامش و اطمینان را به بیننده منتقل کرده و شاید مثلا در پوسترهای تبلیغاتی سازمان های بیمه و یا بانک ها و … کاربرد و اثر بخشی بیشتری داشته باشند.

مواردی که برای چاپ پوستر مورد استفاده قرار می‌گیرد چیست؟

1 - چاپ پوستر میتواند یک برند تجاری را معرفی کند
2 - چاپ پوستر در سایز های مختلف با توجه به نیاز به جهت تبلیغات بسیار موثر است
3 - زمانی که می خواهیم یک پوشش خبری را منتقل کنیم به راحتی از پوسترهای دیواری می‌توانیم استفاده کنیم.
4 - با استفاده از چاپ پوستر بزرگ به سادگی می‌توان آثار هنری را با کمترین قیمت طرح‌شده به چاپ رساند.

شما می توانید پروژه های چاپی خود در بخش پوستر را بصورت سفارشی و یا بصورت طرح های آماده از قلم گرافیک خریداری نمایید و سفارش دهید ، طراحان ما در کمترین زمان ممکن بهترین و مناسب ترین طراحی را به شما پیشنهاد خواهند کرد و تا موفقیت در هر عرصه ی تبلیغاتی و گرافیکی در کنار شما خواهند بود.

همچنین بخوانید...

08 خرداد 1398 بلاگ چاپ پوستر چاپ بنر چاپ و طراحی گرافیکی بنر تبلیغاتی چاپ بنر و پوستر چاپ بنر وپوستر تبلیغاتی پوستر تبلیغاتی پوستر بنر تبلیغات گرافیک قلم گرافیک لوگو آرم

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...