صفحه آرایی تصویرسازی و نقاشی

صفحه آرایی تصویرسازی و نقاشی

تصویرسازی چیست؟

تصویرسازی به کارگیری تصاویر توضیح دهنده برای بیان مفاهیم است هنر تصویرسازی تابع اصول و معیار های خاصی است. آگاهی تصویرگران از ایپن معیارها به بهبود کیفیت تصاویر آموزشی کمک می کند.

از انواع تصویرگری می‌توان گفت: تصویر سازی انواع گوناگون کتاب (نقاشی‌های داخل کتاب‌های کودک و روی جلد کتاب‌های بزرگسال و هر از گاهی داخلی برای متن، نقاشی‌های روی پوسترهای تبلیغاتی و اقلام تجاری، داستان‌های مصور یا همان کمیک استریپ ( همان‌طور که از نام کُمیک بر می‌آید، محتوای آن اساساً مطلب خنده‌دار و طنز گونه است،  شامل ماجراهای خنده‌دار و ماجراجویانهٔ قهرمانانی است) وتصویرسازی نشریات (تصویرسازی نشریات در روزنامه ها و مجلات بیشتر به عنوان کاریکاتورهای اجتماعی سیاسی یا تصویرسازی خبری می باشند.  

تصویرسازی تبلیغاتی چیست؟

تصویر سازی اعلان های تبلیغاتی، آگهی های تجاری و تصویرسازی مربوط به بسته بندی محصولات مصرفی مانند مواد غذایی و دارویی . 

تصویرسازی بنیادی و موسسات و نهادها چه چیزهایی را شامل می شود؟

تصویرسازی که پیغام های موسسات و نهادهای هنری و اجتماعی ، ورزشی ، علمی را شامل می شود که می توان برای هر یک انواع مختلفی از تصویر سازی با تکنیک های روز رو به نحو احسنت در قلم گرافیک اجرا کرد.

 تصویرسازی بین المللی

 نژادهای فرهنگی ، بومی، جغرافیایی ملت ها و کشورها را شامل می شود در واقع تصویر سازی بین المللی حرفی دارد فراتر از یک کشور یا منطقه ی خاصی , به همین دلیل می توان این نوع تصویر سازی را جز حرفه ای ترین و پرزحمت ترین نوع تصویر سازی ها دانست.

آیا تصویرسازی همان نقاشی است؟

تفاوت اصلی تصویرسازی با نقاشی را می توان در  هدفدار بودن آن برای کاربرد مشخص و در نظر گرفتن مخاطب و سفارش دهنده است که از این نظر مشابهات بسیاری با طراحی گرافیک دارد.
تصویر سازی در خدمت و تابع یک متن نوشته شده است اما نقاشی آزادانه خلق میشود ونیازی به پیروی از متنی خاص ندارد.
با توجه به این مطالب ذکر شده در خواهیم یافت که تصویرسازی هنر و فنی مستقل از دیگر هنرهاست ولی پا به پای انها حرکت می کند گاهی نیز به کمک آنها می شتابد . تصویرسازی همواره در قبال مخاطب ، ناشر، نویسنده، و استقلال و نوع نگرش فردی خود مسئول و پاسخگوست. این عوامل کم و بیش این حرفه را دشوار کرده اند. هر چند نتیجه نهایی بسیار قابل قبول و مخاطب پسند خواهد شد.

نقاشی چیست؟

نقاشی خلق یک تصویر,شکل یا پدیده ای که وجود ندارد و هنرمند با ابزار هایی که در اختیار دارد آن پدیده را از نیستی به هستی در می آورد و آن را می آفرینند. در قلم گرافیک شما میتوانید انواع آماده پرترهای هنرمندان را چه بصورت آماده و چه به صورت سفارشی دریافت کنید.

صفحه آرایی

صفحه آرایی چیست؟

هنر انتخاب فونت، سایز(بزرگی و کوچکی کلمات)، فاصله از حاشیه ها، فاصله خطوط از هم ، جایگزاری مناسب عکس و تصویر ، زیبا سازی صفحات، انتخاب مناسب رنگ ها جهت چاپ با کیفیت و بدون ایرادات تخصصی چاپی .... است و تفاوت زیادی با تصویرسازی دارد

با چیدمان مناسب ، برقراری ارتباط با مخاطب آسان میشود و باعث جذب مخاطب میشود و همچنین صفحه آرائی صحیح می تواند خواننده را به آنچه در ذهن نویسنده وجود داشته برساند . طراحان قلم گرافیک با تخصص در این امر شما را به بهترین شکل برای رسیدن به اهداف چاپی خود راهنمایی کنند و همگام با شما تا کسب نتیجه دلخواه همراه خواهند بود.

صفحه آرایی شامل صفحه بندی مجلات یا مجله (انواع مختلف مجلات) ، روزنامه ، کتاب ، ماهنامه و ... می باشد که طراحی و صفحه بندی هر کدام از آنها باید با توجه به رعایت اصول آن مجله ،نشریه ،کتاب و یا روزنامه انجام شود.

ما به خوبی بر اصول پایه ای و مهم و نکات بسیار ریز در امر صفحه آرائی واقف بوده و از تجربیات خود به بهترین نحو برای یاری رساندن به مشتری های عزیز استفاده خواهیم کرد.

همچنین بخوانید...

05 خرداد 1398 بلاگ مجلات کتاب مجله گرافیک طراحی گرفیک بین المللی نقاشی صفحه آرایی تصویرسازی طراحی لوگو قلم گرافیک لوگو نشان تصویری آرم

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...