لوگو I آرم I تایپوگرافی

با سلام خدمت دوستان و همکاران 

قبل از شروع توضیحات در مورد چگونگی ثبت سفارشات و انجام آنها توضیحی مختصر درباره ی لوگو یا همان نشان

که خود به چند دسته مختلف تقسیم میشود ارائه میدهیم تا مشترهای عزیز دقیقا با استناد به اصول و قواعد گرافیکی ما را در انجام امورات طراحی و همچنین انجام هر چه بهتر و بی نقص تر سفارشات یاری نمایند 

لوگو یا نشان تجاری خود به چندین دسته تقسیم بندی میشود که عبارت است از 

1-لوگوتایپ (لوگو نوشتاری )

2-لوگو تصویری  (آرم)

3- لوگو ترکیبی (ترکیبی از هر دو مورد بالایی)

لوگو تایپ چیست؟

نشان نوشتاری یا لوگو تایپ ترکیبی خاصی از حروف اعداد در کنار هم هستند که هدف آنها فقط و فقط یک چیز هست. آن هم ارائه کامل سبک کاری یا کسب و کار مورد نظر که دارای خوانایی و زیبایی به میزان قابل قبولی میباشد.

یک نشان قابل قبول نوشتاری باید هم بصورت سیاه و سفید و هم رنگی زیبایی و خوانایی آن حفظ شده و به هیچ وجه از آنها هنگام کوچک یا بزرگ شدن لوکو کاسته نشود. همین امر مستلزم دانستن اصول بسیار مهم گرافیکی و همچنین تجربیات کاری در ضمینه طراحی لوگو است ما به جرأت به شما اطمینان خاطر می دهیم که تمامی طراحی های انجام شده در قلم گرافیک بر گرفته از علم و دانش و خلاقیت تک تک اعضای این گروه طراحی است و نمونه ی آن را در هیچ کجای دیگر نمیتوان یافت.

لوگو تصویری یا آرم چیست؟

نشان تصویری یا آرم خود به چند دسته مختلف تقسیم می شود که در اینجا ما صرفا توضیحات مختصری برای آشنایی بیشتر مخاطبان و مشتری های عزیز قرار می دهیم 

نشان تصویری نمادی است که در آن اشاره ای مستقیم یا غیر مستقیم به ضمینه ی کاری شرکت یا کارخانه و هر کسب و کاری که خواستار نشان تصویری باشد خواهد داد. در این بین نکان ظریف بسیار مهمی وجود دارد که شاید هفته ها زمان برای طراحی یک آرم حرفه ای نیاز باشد هرچند تیم قلم گرافیک با اتکا به طراحان حرفه ای و سپری کردن زمان بسیار زیاد روی پروژه های سفارش داده شده سعی می کند زمان مورد نظر را بسیار کاهش داده و در وقت و هزینه ی مشتری صرفه جویی به عمل آورد.

در طراحی لوگو تصویری توجه به فرم و ساختار همچنین رنگبندی از اهمیت بسیار زیادی برخورد هست که در صورت طراحی نماد حرفه ای شرکت یا کسب و کار و فروشگاه مورد نظر پرشی فراتر از انتظار به سوی موفقت خواهد کرد

ما این کار را برای شما انجام می دهیم و ضمانت می کنیم طرحی های ما چند پله شما را به موفقیت نزدیکتر خواهد کرد.

لوگو یا نشان ترکیبی چیست؟

لوگو یا نشان ترکیبی در واقع ترکیبی از لوگو نوشتاری و لوگو تصویری می باشد و همانطور که از نامش پیداست از ترکیب هر دو مورد بالا ساخته می شود این لوگو میتواند طوری طراحی شود که امکان جدا سازی اجزای آن یعنی قسمت نوشتاری و شکل وجود داشته یا نداشته باشد و بسته به کار و سلیقه ی مشتری و سفارش دهنده متفاوت خواهد بود.

طراحی لوگوی ترکیبی منحصر بفرد برای شرکت یا کسب و کار شما آسان تر است و همچنین همین امر باعث می شود تا لوگو تا میزان زیادی نسبت به هر دو حالت قبلی مخاطب را با ضمینه کاری شرکت آشنا کند.
استفاده از این لوگو مناسب برای لوگوی تیم ها ورزشی یا غیر ورزشی و انجمن های فرهنگی واجتماعی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.
همچنین میتواند برای لوگوی مراکز تفریحی از جمله شهربازی ها ، سالن های بازی و گیم نت هاو  همینطور  رستوران ها مورد استفاده قرار بگیرد.
اگر متن و تصویر استفاده شده در طراحی از هم تفکیک شده باشد ، میتوان لوگوی نوشتاری یا تصویری را جدا کرده و در موارکه نیاز هست بصورت تک تک و مستقل از هر کدام استفاده کرد.
 استفاده از نشان های ترکیبی  روی البسه و پوشاک بازخورد بهتری نسبت به سایر نشان ها در این حیطه دارد.
قابل استفاده در انیمیشن ها و کارهای سه بعدی
 تبدیل نشان های ترکیبی به دو رنگ  سفید و سیاه آسان تر می باشد.

چگونه یک لوگو یا نشان مناسب با شغل و ضمینه ی کاری در قلم گرافیک سفارش بدهم؟

برای بدست آوردن نتیجه ای که انتظارش را داریم لازم است چند نکته را قبل از درخواست طراخی و ثبت سفارش در جایی یاداشت کنیم تا هیچ قسمتی از طرح و پروژه ی درخواستی نامفهوم و تاریک نمانده باشد.

چند نکته ی مهم که باید هنگام سفارش حتما قید شود 

1- نوع لوگو 

همان طور که در متون بالا توضیح داده شد باید برای ضمینه کاری بدانیم که چه نشانی در چه جایی کاربرد دارد

متخصصین قلم گرافیک در صورت نیاز شما را در این امر یاری خواهند کرد تا بهترین نتیجه ممکن کسب شود

2- رنگ بندی

رنگ نشان رنگ روح و شخصیت برند و شغل و ضمینه ی کاری شماست اگر رنگ شرکتی خاصی استفاده می کنید حتما آن را در توضیحات سفارش قید کنید

3- هویت نشان 

هویت از مهمرتین قسمت های طراحی لوگو بشمار می آید هویت نشان به معنی داشتن ریشه های از فرهنگ و کشور یا محل زندگی را می تواند شامل شود که رعایت همین مسئله تاثیری بمراتب قدرتمند در طرح نهایی شما خواهد داشت

4- متریال و مشخصات مکان هایی که لوگو در آنها به چاپ خواهد رسید و مورد استفاده قرار داده خواهد شد

بطور مثال لوگو فقط بر روی کاغذ چاپ می شود

لوگو بر روی کاغذ نایلون یا سلفون چاپ خواهد شد

لوگو بر روی سطوح خمیده مثل ظروف و لیوان و... چاپ خواهد شد

از هر دو حالت لوگو بر بروی رنگ بندی های مختلف استفاده خواهد شد

مرحله بندی طراحی یک نشان در قلم گرافیک

1- جمع آوری اطلاعات پایه از سلیقه و ضمینه ی کاری مشتری

2- اتود یا پیش طراحی 

3- نشان دادن اتود های تکمیل شده به مشتری برای ترسیم و تکمیل نشان نهایی

4- آماده سازی فایل و طرح به صورت نهایی

5- ارسال پروژه ی نهایی به مشتری از طریف ایمیل یا امکان ارسال آن بصورت پستی